Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Wyjazd kamperem nad Bałtyk

Temperatury na to nie wskazują, ale kalendarzowa wiosna zawita do nas już za kilka dni. Wkrótce rozpoczynamy sezon wyjazdów więc podpowiadamy dokąd się udać na krótsza bądź dłuższą majówkę. Niewątpliwie w Polsce mamy masę wspaniałych i atrakcyjnych miejsc, w których spędzimy przyjemnie czas, zarówno wiosną jak i latem.  Wyjazd kamperem nad Bałtyk z pewnością pozwoli nam odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem.

Kamperem nad Bałtyk

Jakie miejsce wybrać? Najbardziej znane kempingi nad Bałtykiem to te na Helu, gdzie panuje wspaniała, luźna atmosfera i gdzie możemy przy okazji oddać się sportom wodnym takim jak Windsurfing czy popularny ostatnio kitesurfing. Z łatwością znajdziemy tutaj szkółki z doświadczonymi instruktorami, którzy pomogą nam stawiać pierwsze kroki w tych wspaniałych sportach. Hel ma sporo do zaoferowania. Są tu niesamowicie piękne plaże, Kilka bardzo przyjemnych miejscowości, takich jak Hel, Chałupy czy Jastarnia to dawne wioski rybackie o niesamowitym klimacie typowym dla polskiego morza.  Szum fal i charakterystyczny zapach morza sprawia, że każdy tu może odpocząć, zwłaszcza przed czy po sezonie, gdy nie ma jeszcze tylu wczasowiczów.

Co możemy zwiedzić w okolicy Helu?

W Jastarni i Helu warto obejrzeć zabytkowe chaty rybackie, zwiedzić Muzeum Rybołówstwa w Helu czy udać się na wycieczkę do fokarium w tej samej miejscowości. To ostatnie z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Tajemnicze latarnie morskie możemy odwiedzić w Rozewiu, Jastarni i Helu. W Jastarni znajdziemy przepiękny Kościółek, który posiada morski wystrój wnętrza. Bardzo przyjemnie jest także przespacerować się po Juracie, która usłana jest luksusowymi hotelami i pięknymi willami położonymi w sosnowych laskach. Z pewnością każdy z przyjemnością wstąpi do portu w Jastarni, Helu czy Władysławowie – to zawsze są magiczne miejsca, mające swoją historię.

Dalsze okolice Helu czyli Trójmiasto

Gdy zatęsknicie za miastem i zabytkami, koniecznie udajcie się do Gdańska. Tu znajdziecie piękna Starówkę, tajemnicze stare uliczki biegnące pomiędzy niezwykłymi kamienicami. Długie spacery okraszone wizytami w nastrojowych kawiarenkach i restauracjach z niepowtarzalnym klimatem z pewnością uprzyjemnią nam nasz urlop. Poza Gdańskiem warto odwiedzić Gdynię oraz Sopot. Oba miasta mają swoją niepowtarzalną atmosferę. Sopot tętni życiem o każdej porze roku, to tu odbywają się rozmaite festiwale i imprezy a nocne kluby w sezonie pękają w szwach. Gdynia to spokojne Orłowo z małym, niezwykle urokliwym molo i cudownymi knajpkami z widokiem na morze. To także port ze skwerem Kościuszki, to Dar Pomorza. Z Gdańska do Gdyni można dojechać rowerem, korzystając z pięknych tras rowerowych. Jednym słowem w Trójmieście, podobnie jak na Helu, nie sposób się nudzić. Stacjonując kamperem na jednym z kempingów na Półwyspie Helskim mamy dogodne połączenia we wszystkie opisane miejsca, więc nasz pobyt nie może się nie udać.

Leave comments

camperymtm