Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Pięć najlepszych kempingów w Słowenii

Jeśli wybieracie się w tym roku kamperem do Słowenii, zerknijcie na nasze zestawienie, które prezentuje pięć najlepszych kempingów w Słowenii, na których z pewnością znajdziecie dużo atrakcji i dobrą infrastrukturę. Są zróżnicowane pod względem położenia, więc w zależności od tego, w którą część kraju się wybieramy, możemy wybrać odpowiedni kemping.

Kemping Bled

Wspaniale położony kemping, w samym sercu Alp Julijskich, nad brzegiem bajkowego jeziora Bled, jest znakomitym miejscem na wytchnienie i napawanie się naturą. Rodziny z dziećmi z pewnością poczują się tu doskonale, nie brakuje tu bowiem atrakcji. Główną jest jezioro Bled, z wyspą pośrodku, na której dominuje uroczy kościółek. Można wynająć łódkę i opłynąć jezioro, liczne ścieżki zachęcają do spacerów czy wycieczek rowerowych w pięknej scenerii. Sam kemping jest fantastycznie utrzymany, sanitariaty sa w bardzo dobrym stanie. Dla dzieci przygotowano mini zoo a także place zabaw. Liczne boiska, min do siatkówki czy korty tenisowe zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Na kempingu znajdziemy bar i restauracje z bogatym menu, jest także sklep. Kemping leży blisko centrum miasta Bled, które jest naprawdę urocze i warte zwiedzenia.

Kemping Adria

Kemping znajduje się blisko granicy z Włochami, położony jest wzdłuż wybrzeża morza Adriatyckiego przy Półwyspie Milje . W niewielkiej odległości od kempingu leży miasto Koper, zwiedzić mozna także Triest, Piran czy Portoroz. Sam kempig jest stosunkowo duży, lecz dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu terenu (sporo ścieżek i zieleni) jest przytulny i przyjazny odwiedzającym. Największą atrakcją kempingu jest ogromny basen ze słoną wodą, oraz liczne miejsca do kąpieli dla dzieci. Na kempingu znajduje się wszysctko co potrzebne aby przyjemnie spędzić czas, czyli czyste sanitariaty, sklep, restauracja, korty do tenisa, mini golf, place zabaw. Przy kempingu znajduje się prywatna, kamienista plaża.

Kemping Terme Catez

Największa atrakcją tego kempingu jest ogromny park wodny. Tu jest wszystko jasne – dzieciaki nie będą chciały stąd wyjeżdżać. Ale i rodzice także znajdą ciekawe zajęcia dla siebie. Squash, tenis, siatkówka, piłka ręczna czy koszykówka – czego można chcieć więcej? W razie niepogody mamy do dyspozycji kryty basen z tropikalnym klimatem.  Ścieżki rowerowe oraz pobliskie lasy pozwalają także na przyjemne spędzanie czasu poza terenem kempingu. Szeroka oferta kulinarna, na którą składają się snack bary, pizzeria, restauracje sprawia, że nie musimy przejmować się gotowaniem. Kemping położony w bliskiej odległości od Zagrzebia, co pozwala na zwiedzenie stolicy Chorwacji

Kemping Terme Ptuj

Ptuj to najstarsze miasto w Słowenii, i właśnie w niedalekiej odległości od niego znajduje się kemping. Kemping oferuje kompleks basenów termalnych, krytych i odkrytych, ze zjeżdżalniami i masa innych atrakcji, które pozwolą dzieciom na radosne spędzenie czasu. Dodatkowo dla dzieci organizowane są przeróżne zajęcia i warsztaty. Dobra restauracja a także bar z lodami, pizzeria i coctail bar sprawiają, że naprawdę można odpocząć od codziennych obowiązków. Poza kempingiem miejsce godnym polecenia do zwiedzenia jest z pewnością miasto Ptuj położone nad rzeką Drava.

Ljubljana Resort

Ten kemping położony na północnych obrzeżach stolicy Słowenii to wielka zielona oaza. kemping jest prowadzony w sposób ekologiczny, tj. dokłada się wszelkich starań aby czas spędzany na nim był przyjazny dla środowiska. Stosowane są tutaj odnawialne źródła energii. Główną atrakcję obiektu stanowi oświetlany nocą kompleks basenów. Obiekt wyposażony jest także w boisko do siatkówki plażowej, korty tenisowe, trampoliny, fitness oraz wypożyczalnię rowerów. Restauracja oferuje pyszne dania kuchni międzynarodowej. Kemping daje także możliwość zwiedzenia pięknej stolicy Słowenii, wystarczy wsiąść w autobus, który zawiezie nas do centrum tego interesującego miasta.

Leave comments

camperymtm