Najpopularniejsze kierunki na wyprawy kamperem

   Kończy się rok 2017, zapewne większość z nas już snuje nowe plany na kolejny rok. Dla tej części z Was, która w 2018 roku pragnie zrealizować marzenie o wakacjach w kamperze, przedstawiamy listę najczęściej wybieranych kierunków podróży kamperem w 2017 roku – może się zainspirujecie?

    

   Dokąd Polacy najczęściej wyjeżdżają kamperem?

   1. Już od wielu lat jednym z najbardziej popularnych kierunków na wyprawy kamperem są kraje  Skandynawskie. Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze Norwegi czy Szwecja to kraje bardzo drogie dla przeciętnego Polaka. Hotel czy pokój w pensjonacie kosztują tam sporo, do tego dochodzą koszty bardzo drogiej żywności, która w niektórych miejscach dochodzi naprawdę do zawrotnych kwot. Po drugie, Skandynawia oferuje bardzo dużo jeżeli chodzi o miejsca warte odwiedzenia. Przepiękna, nieskażona przemysłem przyroda, słynne norweskie fiordy, wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Można tu spotkać niedźwiedzie brunatne a normalnym zjawiskiem są jelenie łosie czy lisy. Nic na świecie nie zastąpi widoku i i nie dostarczy takich wrażeń estetycznych jak największy z fiordów – Sognefjord. Wyjazd na północ Finlandii – do Laponii – to okazja to podziwiania dnia polarnego. Odbywa się tu corocznie Midnight Sun Film Festival oraz słynny festiwal folklorystyczny Jutajaiset – oba w czerwcu. Dla nas, Polaków, jest to wydarzenie niecodzienne i przez to tym bardziej niesamowite. Lista przyrodniczych skandynawskich atrakcji jest długa i nie sposób wymienić ich wszystkich. Powyższe dają zapowiedź tego co możemy tam spotkać. Kamper pozwala nam na zobaczenie wszystkich atrakcji, w dowolnej kolejności i konfiguracji, w dowolnym czasie i w atrakcyjnej cenie. Nie musimy wynajmować drogiego hotelu ani kupować całej żywności na miejscu – bardzo dużo możemy zabrać ze sobą.  W samochodzie kempingowym możemy najczęściej przenocować za darmo, lub za niewielką opłatą (w zależności od kraju).
   2. Kolejnymi krajami, chętnie odwiedzanymi przez użytkowników kampera są Dania i Holandia. Swobodna, niewymuszona atmosfera panująca w tych krajach, a także wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, sprzyjają podróżowaniu kamperem.
   3. Pozostałe kraje Europy, w tym głównie Włochy, Niemcy, Francja, Austria, Słowenia, Belgia, Chorwacja, Szwajcaria. Wszędzie tam gdzie można znaleźć dobrze wyposażone kempingi, ciekawe miejsca oraz słońce, chętnie wyruszamy kamperem.

   Jaki kamper wybrać aby podróż była udana?

   Jadąc w daleką podróż chcemy mieć pewność, że nic złego po drodze się nie przydarzy. Najważniejsze aby kamper, którym jedziemy był sprawdzony i w bardzo dobrym stanie technicznym. Jeśli marzycie o nowym kamperze, zajrzyjcie koniecznie tutaj, w naszej ofercie znajduje się kilka renomowanych producentów kamperów, a u każdego z nich można wybierać spośród wielu różnych modeli i wyposażenia. Z pewnością każdy znajdzie u nas kamper odpowiadający jego oczekiwaniom.

   Leave comments

   Your email address will not be published.   You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

   Back to top