Kupujemy nowy kamper – kilka porad

Jeśli jesteś na etapie zastanawiania się nad zakupem kampera, prawdopodobnie już wiesz, że uwielbiasz taki sposób podróżowania. Pewnie dotychczas wynajmowałeś auto, lecz przestało Ci to wystarczać. Jeżeli podjąłeś już decyzję o zakupie nowego kampera, ale jeszcze nie znalazłeś dystrybutora i nie do końca jesteś pewien na co powinieneś zwrócić uwagę, podpowiadamy jak kupić nowy kamper i na wiele lat mieć problem z zakwaterowaniem na wakacjach z głowy.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy kamper

  1. Kamper kosztuje mniej bądź więcej w zależności od rodzaju: alkowa, półintegra czy integra, a także od marki i wyposażenia. Kampery zintegrowane mają zabudowę mieszkalną połączoną z szoferką tworząc z nią jednolitą przestrzeń, dzięki czemu są lepiej rozplanowane a jednocześnie najbardziej komfortowe dla podróżujących. Kampery typu interga należą także do najdroższych kamperów, o najbardziej wyrafinowanym wnętrzu. Na wstępie zatem powinniśmy ustalić nasz budżet i rozważyć potencjalne marki, przyjrzeć się im, zorientować się jakie wyposażenie oferują, co można dokupić. Laika, Mobilvetta, Roller Team czy Carado to znane i bardzo lubiane marki wśród użytkowników kamperów, zatem warto zapoznać się z ich ofertą.
  2. Kupując nowy kamper, jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że możemy zamówić dokładnie taki, jaki pragniemy mieć. Dzięki temu kupujemy auto „szyte” na miarę, maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb. Przemyślmy sobie dokładnie czego oczekujemy od kampera, jakie przedmioty będziemy przewozić i jakie pragniemy mieć wyposażenie.
  3. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny to bardzo ważny element naszego zakupu, którego nie można ignorować kupując nowy kamper. Jakość napraw pogwarancyjnych jest nie do przecenienia. Najlepiej wybrać dystrybutora, który posiada własne zaplecze serwisowe i jest w stanie nam pomóc w razie awarii.
  4. Wybierzmy salon działający na rynku przynajmniej od kilku lat, im dłużej tym większa pewność że zostaniemy obsłużeni profesjonalnie.
  5. Zanim kupimy auto, sprawdźmy jego masę całkowitą. Posiadając prawo jazdy kat. B możemy prowadzić auto, którego masa całkowita nie przekracza 3,5 tony (wraz z całym bagażem i osobami podróżującymi).
  6. Jedź na jazdę próbną wybranym modelem jeśli to możliwe. Salon sprzedaży zazwyczaj ma kilka pokazowych egzemplarzy kamperów, być może wśród nich znajduje się właśnie wybrany przez Ciebie model.
  7. Wybierzmy kamper wyposażony w mocny silnik, zapewni nam to komfort jazdy w trudniejszych, górskich warunkach a na autostradzie pozwoli osiągać prędkości typowe dla aut osobowych.

Leave comments

camperymtm