Blog

Latest Industry News

Kamperem z dziećmi

Zapewne wielu z Was rozważa wyprawę kamperem z dziećmi. Prawdopodobnie dla wszystkich dzieci spędzenie wakacji w domku na kółkach to spełnienie marzeń. Podpowiadamy Wam na co zwrócić uwagę, aby taka podróż była przyjemna i bezpieczna dla wszystkich jej uczestników.

Bezpieczeństwo dziecka w kamperze

W trakcie jazdy maluchy powinny być przewożone w fotelikach samochodowych. Tylko te dzieci, które osiągnęły wzrost 150 cm mogą podróżować bez fotelika . Zatem przenosimy nasze foteliki z dotychczasowego samochodu i montujemy je odpowiednio zgodnie z instrukcją na tylniej kanapie kampera.

Warto zadbać aby nasz kamper posiadał siatki zabezpieczające dzieci przed wypadnięciem z łóżka (np. piętrowego).

Pamiętajmy o dobrze wyposażonej apteczce – plastry, bandaże i woda utleniona to absolutne minimum. Konieczne jest, jak przy każdej podróży, zapakowanie leków, które zażywamy, a dla dzieci wszelkich medykamentów pomocnych przy biegunkach czy gorączce.

Wygoda

Rodzice małych dzieci będą potrzebować miejsce na wózek, a starszych na rowery, jeździki itp. Zanim kupimy kamper warto zastanowić się nad naszymi potrzebami, które chcemy zaspokoić.

Rozrywka w kamperze

Fajnie, kiedy nasz kamper posiada odbiornik TV z kanałem nadającym bajki. Jest to dobry sposób na urozmaicenie czasu w trakcie długiej podróży. Zabierzmy także ze sobą plyty z ulubionymi bajkami dzieciaków.

Przed podróżą zaopatrzmy się w jedzenie, przekąski, wodę i niezbędne środki higieny jak papier toaletowy, chusteczki itd. Pamiętajmy przy tym, że w podróży takie akcesoria „schodzą” w większych ilościach niż zwykle.
Na podróż bardzo przydadzą się ulubione zabawki i książeczki dla dzieci.

Bardzo komfortowym kamperem idealnym dla rodzin z dziećmi jest kamper marki Laika z serii Ecovip. Samochód ten spełni potrzeby najbardziej wymagających rodzin, które szukają jakości, niezawodności, ergonomii miejsca, dużego bagażnika oraz samochodu zdatnego do użytku zimą. Samochody kempingowe o nowoczesnym wnętrzu i kompletnym wyposażeniu standardowym.

Leave comments

camperymtm