Blog

   Blog o camperach

   Kamperem w Dolomity

   Włochy to jeden z ulubionych kierunków na wyjazd kamperem. Nic dziwnego – infrastruktura kempingowa jest tam doskonale rozwinięta, sieć świetnie przygotowanych autostrad wiedzie przez cały kraj a do tego pogoda niemal zawsze dopisuje. Najczęściej wybierane są miejscowości nadmorskie w rejonach położonych nad Adriatykiem, Toskania czy Kalabria. My proponujemy wyjazd kamperem w Dolomity, czyli włoską część pasma Alp Wschodnich.

   Dolomity

   Dolomity z najwyższym szczytem Puenta Penia (3343 m n.p.m.) położonym w znanym masywie Marmolady, zapierają dech w piersiach o każdej porze roku. Zimą stanowią wspaniałe miejsce na aktywne spędzenie czasu na różnorodnych i znakomicie przygotowanych stokach narciarskich. Latem i jesienią są idealnym miejscem na długie wędrówki z zapierającymi dech w piersiach widokami. Na najwyższy szczyt włoskich Dolomitów dostaniemy się trzy etapową kolejką linową, która swój początek gryhazardowezadarmo.online ma w Malaga Ciapela. Świetną wycieczką jest wyjazd piękna drogą na Sella Rondę, która gwarantuje nam serię zapierających dech w piersiach widoków. Można ją pokonać samochodem, motorem lub rowerem.

   Zwiedzanie okolic Dolomitów

   W Dolomitach nigdy nie będziemy się nudzić. Kiedy zmęczą nas wędrówki po górach i podziwianie pięknych szczytów, możemy udać sie na zwiedzanie malowniczych okolic. Jezioro Garda czy Como – wybór nie jest łatwy, najlepiej udać sie w oba miejsca jeśli czas pozwoli. Szczyty Dolomitów odbijające się w krystalicznych wodach jezior tworzą niezapomniany widok. Dla miłośników zwiedzania czeka Wenecja i Werona a nieco dalej – Mediolan. Każdy znajdzie coś dla siebie.

   Wyjazd kamperem w Dolomity to gwarancja udanego wypoczynku o każdej porze roku i bardzo polecamy go każdemu kto tam jeszcze nie był.

   Back to top