Blog

Latest Industry News

Kamperem do Tropical Islands

Gdy za oknem pada deszcz, z drzew opadły już wszystkie liście w związku z czym jest szaro i ponuro, jest to znak że czas wyruszyć do ciepłych miejsc. Do najbliższej nam tropikalnej wyspy możemy dojechać kamperem, w którym spędzimy nocleg na ładnym kempingu zlokalizowanym obok wszystkich atrakcji. Tropical Islands, to największy w Europie park rozrywki, zlokalizowany nieopodal Berlina. Wystarczy zapakować naszego kampera w niezbędne bagaże, gdzie stroje kąpielowe będą odgrywały pierwsze skrzypce, i w drogę!

Jak długo jedzie się do Tropical Islands?

Do Berlina z Polski mamy stosunkowo niedaleko, wszystko oczywiście zależy od tego w jakiej części kraju zamieszkujemy. Jadąc z Katowic, mamy do pokonania ponad 500 km co oznacza 5-7 h jazdy. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu znajduje się kemping, na którym możemy zaparkować naszego campera i wygodnie dochodzić lub dojeżdżać specjalnym autobusem do wszystkich atrakcji.

Wyjeżdżając kamperem do Tropical Islands warto tak to zorganizować aby nasz pobyt nie przypadł na weekend lub dni świąteczne. Wtedy niestety znajdziemy się wśród tłumów ludzi, walcząc o każdy najmniejszy kawałek przestrzeni dla siebie. Jadąc kamperem do Tropical Islands jesteśmy niezależni od dostępności miejsc w hotelach, a zważywszy na fakt że wyjazdy kamperami o tej porze roku są wciąż mniej popularne niż latem, kemping z pewnością nie będzie przeładowany. W porównaniu do cen hotelu znajdującego się na miejscu, jest to niewątpliwie bardzo atrakcyjna propozycja spędzenia noclegu. Ceny za miejsce do parkowania wraz z biletem wstępu do wszystkich atrakcji (z wyjątkiem strefy saun – za dopłatą) zaczynają się już od 36 EUR za osobę.

camperymtm

Jakie atrakcje znajdziemy w Tropical Islands?

Co niezwykłego zastaniemy na miejscu? Sama hala, w której mieści się park,  jest jedną z największych samonośnych hal na świecie! Wchodząc do środka w listopadzie przenosimy się do kompletnie innej rzeczywistości. Bujna, tropikalna roślinność ma świetne warunki do rozwoju, gdyż panująca wewnątrz temperatura (26 stopni Celcjusza) i wilgotność (40-60%) wspaniale temu sprzyjają. Dzięki ogrzewanej podłodze czujemy się jak na nagrzanej plaży, ciepła woda w „morzu” o temperaturze 28 st, czy w Lagunie (32 st), sprawia że można się kąpać godzinami. W Lesie Tropikalnym znajduje się ponad 50.000 roślin, spacerując między nimi możemy poczuć się niemal jak w dżungli. Dla wielbicieli mocnych wrażeń znajdzie się spora atrakcja i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ogromna zjeżdżalnia, na której możemy osiągnąć prędkość 70 km/h to nie lada gratka dla lubiących adrenalinę.

Podsumowując: w Tropical Island możemy spędzić kilka dni, za rozsądniejsze pieniądze jeśli udamy się tam naszym kamperem. To pozwoli nam znacznie obniżyć koszty pobytu, które nie są niskie.

Leave comments

camperymtm