Blog

   Blog o camperach

   Kamperem na prom

   Podróżując kamperem po różnych zakątkach Europy, niejednokrotnie napotykamy na sytuacje, kiedy okazuje się, że łatwiej, szybciej a czasem nawet taniej jest przebyć podróż drogą morską, udając się kamperem na prom zamiast jechać drogą lądową. To sprawia, że nie jesteśmy w naszych podróżach niczym ograniczeni i otwierają się przed nami nowe, interesujące możliwości.

   W jakie ciekawe miejsca możemy dopłynąć promem?

   Z pewnością jednymi z bardziej interesujących miejsc są wyspy śródziemne, takie jak włoskie Elba, Sycylia czy Sardynia, dokąd zawiezie nas duży, wygodny prom. Bardzo popularne sa także kierunki chorwackie, gdzie możemy poruszać się swobodnie pomiędzy licznymi wyspami, które leżą w niewielkiej odległości. Tutaj bardziej popularne są małe promy, co naturalnie związane jest z przebywanym dystansem. Promem dopłyniemy do wysp greckich czy do Szwecji z naszych rodzimych portów.

   Gdzie śpimy podczas rejsu?

   Jest coraz więcej ofert specjalnych dedykowanych specjalnie dla podróżujących kamperem. Niektóre linie proponują przy dłuższych rejsach usługę Camping all inclusive czy szczególnie ciekawą Camping on board. Można z niej skorzystać najczęściej w sezonie wakacyjnym, a polega na tym, że w trakcie rejsu możemy pozostać w zaciszu swojego kampera z możliwością korzystania z prysznica, WC czy gniazdka 220 V. Naturalnie nie musimy korzystać z tej opcji i możemy wykupić sobie komfortową kabinę w której spędzimy podróż.

   Bilety na prom

   Jako że ceny promów bywają wysokie, warto zakupić je z jak największym wyprzedzeniem (najlepiej kilku miesięcznym). Warto także zwrócić uwagę na ceny różnych przewoźników i porównywać je. Często ceny różnią się w zależności od dnia tygodnia i tu także warto dopasować swoją podróż kiedy to możliwe do dat, kiedy można nabyc bilet w atrakcyjnej cenie (bardzo często sporo droższe są rejsy weekendowe)

    

   Back to top