Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Kamperem na Morawy

  • Blog
  • Możliwość komentowania Kamperem na Morawy została wyłączona

Zaczął się sezon ogórkowy ale gdy pogoda będzie łaskawa można wybrać się choćby na weekend w jakieś piękne miejsce. Takie w którym odetchniemy świeżym powietrzem, znajdziemy kilka niezwykłych atrakcji i oderwiemy się od codzienności. Nie musimy też wyjeżdżać w tym celu na koniec Europy. Wystarczy że wyjedziemy kamperem na Morawy w Czechach.

Dolna Morawa – moc atrakcji dla rodzin

Niedaleko od granicy z Polską, w wiosce Dolna Morawa znajdziemy się w centrum atrakcji dla całej rodziny. Jeśli jesteśmy mieszkańcami południa Polski, dojazd tam zajmie nam dosłownie chwilę. To idealne miejsce na weekendowy wypad kamperem. Ogromna popularnością cieszy się tutaj tzw. spacer w chmurach, czyli Sky walk.

Sky walk czyli ogromna wieża widokowa w koronach drzew

Wieża znajduje się na wysokości ponad 1100 m n.p.m. To sprawia, że widoki z niej wprost zapierają dech w piersiach. Wieża zbudowana jest w formie serpentyny, która wije się dookoła, na samym jej szczycie znajduje się ogromna siatkowa trampolina, która jest nie lada wyzwaniem dla osób mających lęk wysokości. Kolejna niesamowitą atrakcją jest możliwość zjazdu z góry zjeżdżalnią. Możemy skorzystać z oferty znajdującej sie tu restauracji a dzieci mogą pobawić się na placu zabaw. Na szczyt góry, na której znajduje się trasa widokowa możemy dostać się na piechotę bądź wjeżdżając kolejką linową. Trasa w dół jest dosyć stroma więc należy wyposażyć się w odpowiednie buty.

Na dole także nie będziemy się nudzić. Kolejka dla dzieci, park wodny lub leśny park oferują masę zabawy na świeżym powietrzu. W otoczeniu drewnianych domków znajdują się ciekawe tory przeszkód natomiast w domkach dzieci znajdą przeróżne ciekawostki. Miejsce idealne na spędzenie rodzinnego weekendu.

camperymtm