Kamperem na majówkę do Szwajcarii

   Nie macie pomysłu dokąd wybrać się na majówkę? W tym roku biorąc tylko 3 dni urlopu mamy do dyspozycji aż 10 wolnych dni, warto zatem maksymalnie je wykorzystać. Dziś proponujemy wyjazd do małego – wielkiego kraju, bez stolicy, leżącego w Europie ale poza Unią Europejską. Wiecie już co to za kraj? Przeczytajcie i pakujcie się, wyruszamy kamperem na majówkę do Szwajcarii!

   Dlaczego warto poznać Szwajcarię kamperem?

   Szwajcaria to maleńki kraj położony w Alpach, kojarzący się nam ze zrelaksowana krową pasącą się na alpejskiej łące, tudzież z ogólnie panującym dobrobytem oraz z zegarkami. Wszystkie te skojarzenia są słuszne, Szwajcaria ma nam jednak dużo więcej do zaoferowania. Piękne, nieskażone krajobrazy, czyste powietrze i wysoki stopień bezpieczeństwa (Szwajcarzy rzadko zamykają domy czy swoje luksusowe auta na zamek), sprawia, że przebywając tam można się całkowicie zrelaksować. Bezpiecznie jest także na szwajcarskich drogach, ponieważ Szwajcarzy z najwyższą precyzją przestrzegają przepisów drogowych. Powodem jest to, że kary za ich naruszenie są niezwykle dotkliwe (np. za przekroczenie prędkości o 20 km/h można stracić prawo jazdy na 3 miesiące). Jedynym minusem jest fakt, że jest to naprawdę drogi kraj. Ale i na to jest sposób – wyjazd do Szwajcarii kamperem zredukuje nam wysokie na nasze standardy koszty noclegów. Dodatkowo, możemy zabrać ze sobą zapasy jedzenia,tak aby ograniczyć wypady do naprawdę drogich restauracji (trudno zjeść obiad za mniej niż 100 zł za osobę,).

   Gdzie można kamperować w Szwajcarii?

   W Szwajcarii jest zakaz parkowania kamperem „na dziko”, nocować można jedynie na kempingu. Na szczęście jest ich całkiem sporo do wyboru, bo około 400, a to jak na tak mały kraj imponująca liczba. Warto spędzić urlop na różnych kempingach i poznać dzięki temu większą część tego niesamowitego kraju.

   Co warto zobaczyć w Szwajcarii?

   Szwajcaria jest jednym z najbardziej górzystych krajów świata, na jej obszarze znajduje się 24 szczyty o wysokości powyżej 4 tysięcy metrów! Szwajcaria posiada bardzo dużo doskonale oznakowanych szlaków, każdy wybierze odpowiedni dla siebie. Jedną z niewątpliwych atrakcji jest wyprawa na najdłuższy w Alpach lodowiec Aletsch oraz nocleg w schronisku Konkordia. W Szwajcarii możemy także wypocząć na wybrzeżu jeziora Genewskiego, które usiane jest luksusowymi hotelami oraz willami. Wokół jego wód rozpościerają się aż 3 miasta: Genewa, Lozanna oraz Montreux. Kolejną ciekawostką jest wpisana na listę światowego dziedzictwa Unesco góra Monte San Giorgio. Słynie ona z niesamowitych skamieniałości sprzed 280 mln lat. Koniecznie trzeba zwiedzić Lucerne z jej niezwykłymi, średniowiecznymi  mostami. Jeśli chcemy poczuć odrobinę adrenaliny koniecznie wybierzmy się na przejażdżkę pociągiem panoramicznym Glacier Express na trasie Sankt Moritz – Zermatt lub kolejką z Saas-Fee do obrotowej restauracji pod Allalinhornem (4027 m). Wrażenia niezapomniane!

   Szwajcaria słynie także z serów, na ich degustację można wybrać się do Stein, gdzie poznamy proces ich powstawania. Kolejna atrakcją jest Swiss Watch Tour, w trakcie którego zwiedza się zakłady słynnych producentów zegarków. Czy pomyślelibyście, że w Szwajcarii znajduje się 300 tysięcy bunkrów, które mogą pomieścić 9 milionów ludzi?! Czy to nie jest niezwykłe? Jak widać ten mały kraj jest naprawdę niezwykły i warto go poznać. Najlepiej zrobić to kamperem i zapewniamy Was – jeden wyjazd nie wystarczy. Szwajcaria kryje w sobie tak wiele niesamowitych miejsc, że wiele osób wraca do niej wielokrotnie.

   Back to top