Kamperem na Lazurowe Wybrzeże

   W ramach planowania nowego sezonu, dziś zachęcimy Was do wyjazdu kamperem na Lazurowe Wybrzeże we Francji. Jest to kierunek bardzo atrakcyjny dla amatorów caravaningu. Lazurowe Wybrzeże położone jest stosunkowo blisko Polski a sezon trwa tam bardzo długo. Już w kwietniu zastaniemy tam piękną, słoneczną pogodę, do tego infrastruktura kempingowa jest dobrze przygotowana. Nic tylko planować nowy wyjazd!

   Francuska Riwiera

    

   Na Lazurowe Wybrzeże dojedziemy z Polski kilkoma trasami, każda z nich jest bardzo wygodna. Mieszkańcy południowej Polski będą musieli pokonać ok. 1500 km, zatem dobrze jest zaplanować po drodze nocleg na trasie, wybierając jeden z licznych parkingów do tego przeznaczonych. Lazurowe Wybrzeże jest niezwykle urokliwe i obfituje w liczne atrakcje. Znane miasta jak Cannes, Saint Tropez czy Nicea to tylko kila miejsc, które warto odwiedzić. Małe miasteczka i wioski, romantyczne pola lawendy czy zapierające dech w piersiach widoki z wzgórz Esterel – to czeka na nas na każdym kroku Francuskiej Riwiery. Temperatury są tutaj bardzo wysokie w okresie wakacyjnym, warto wybrać okres przed sezonem, gdy jest przyjemnie ciepło ale nie upalnie. Wybrzeże wyjątkowo obfituje w słoneczne dni co na pewno dodaje temu regionowi uroku.

    

   Kamperem na Lazurowe wybrzeże

    

   Przybywając kamperem na południe Francji mamy do wyboru bardzo dużo różnorodnych kempingów. Wszystkie są dobrze wyposażone, różnią się od siebie standardem, liczbą basenów czy odległością od morza. Warto wybrać 2-3 aby móc zobaczyć większą część interesującego nas regionu. Począwszy od Nicei, kempingi ciągną się wzdłuż wybrzeża oraz nieco bardziej w głębi kraju. Jeżdżąc po drogach na Lazurowym Wybrzeżu, warto wybierać te lokalne, mniejsze, ponieważ autostrady są tu thecasinoapps.com wyjątkowo drogie. Drogi lokalne są mniej zatłoczone a można nimi dojechać w naprawdę urokliwe zakątki. Warto pamiętać, że te najbardziej popularne atrakcje, są zazwyczaj najbardziej zatłoczone, hałaśliwe i niekoniecznie wiele mają wspólnego z naszymi wyobrażeniami o lawendowej Francji. Odwrotnie jest z miejscami mniej znanymi, które oferują niezapomniane krajobrazy i pozwalają nam poznać prawdziwe oblicze tego urokliwego zakątka Francji.

   Back to top