Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Europejska Karta Kempingowa (CKE)

Rozpoczął się nowy rok i z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zbliżamy się do nowego sezonu wyjazdowego. Na przygotowywanie kampera jest jeszcze trochę za wcześnie ale za to jest to idealny czas na zakup Europejskiej Karty Kempingowej. Nie musimy się denerwować tym, że karta nie zdąży dojść do nas przed wyjazdem.

Camping Key Europe – czym jest?

Jest to karta podróżna ułatwiająca meldowanie i wymeldowanie z kempingu. Dzięki niej sprawnie załatwisz wszystkie formalności po przyjeździe, nie ma potrzeby okazywać ani paszportów czy dowodów osobistych ani żadnych innych dokumentów. To nie jedyna zaleta karty CKE – posiada także inne udogodnienia.

Jakie korzyści przynosi posiadanie Europejskiej Karty Kempingowej?

Największą zaletą karty jest połączenie jej z rozbudowanym pakietem ubezpieczeniowym NNW (wliczone w cenę karty), które obejmuje całą rodzinę – maksymalnie 3 dzieci, które nie ukończyły 18 lat. Karta pozwala także korzystać ze zniżek i specjalnych ofert a także na dostęp  do 2200 najlepszych kempingów w Europie. Atrakcyjne oferty, z których mogą korzystać posiadacze karty nie muszą dotyczyć bezpośrednio samego kempingu, można skorzystać min. z niższej ceny promów, promocyjnego wejścia do muzeum czy do parku rozrywki. Karta obowiązuje na terenie całej Europy a także Turcji i Maroka. Kempingi i pola namiotowe zrzeszone w Camping Key Europe są zobowiązane do utrzymywania standardu na określonym, wysokim poziomie. Posiadacze Europejskiej Karty Kempingowej wyjeżdżający do Skandynawii, nie muszą już kupować oddzielnej karty kempingowej.

Ile kosztuje Camping Key Europe i gdzie ja można kupić?

Europejska Karta Kempingowa kosztuje 16 EUR na rok i można ją zamówić na stronie https://www.campingkeyeurope.com. Jest dostępna jako klasyczna plastikowa karta ale można z niej korzystać posiadają smartfona z systemem operacyjnym android lub iOS. Posiadacze karty mogą ściągnąć sobie na telefon aplikację, która pozwala nam na dostęp do ponad 3 tys kempingów w Europie. Aplikacja jest zintegrowana z google maps, w związku z czym w trakcie podróży możemy planować noclegi w dogodnych dla nas lokalizacjach.

 

Leave comments

camperymtm