Zalety wyjazdów kamperem

   Od dłuższego czasu wyraźnie wzrasta liczba osób wybierających, zamiast tradycyjnych wyjazdów wakacyjnych, wyprawę kamperem. Trend ten jest widoczny obecnie w Polsce, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej, ich mieszkańcy od dawna cieszą się karawaningiem. Ogromny wzrost sprzedaży nowych kamperów a także trudności z wynajęciem campera w sezonie, świadczy o tym że Polacy także pokochali ten sposób podróżowania.

   Jeśli jeszcze nie dołączyliście do grona szczęśliwych osób, podróżujących camperem, poniżej znajdziecie kilka powodów, dla których warto wybrać się na takie wakacje. Oto najważniejsze, choć nie wszystkie, zalety wyjazdów kamperem:

   Niezależność

   Niezależność to jedna z największych zalet wojaży kamperem, dzięki której stały się one tak popularne. Będąc niemal całkowicie samowystarczalnym, nie musimy martwic się o rezerwacje hoteli, poszukiwania restauracji (chyba, że chcemy), czy zastanawiać się jak długo pozostać w danym miejscu. Gdy coś nam się nie podoba, zmieni się pogoda, pakujemy kamper i odjeżdżamy 🙂 Spontaniczność i wolność to coś co nam stale towarzyszy gdy przemieszczamy się kamperem. Niczego nie musimy – możemy wszystko! Obecnie nawet osoby o wyższych wymaganiach mogą znaleźć idealny kamper a także kemping dla siebie. Powstaje coraz więcej kempingów o podwyższonym standardzie, więc jeśli chcemy możemy zatrzymywac sie tylko w wybranych miejscach.

   Bagaże bez limitu

   Nie ograniczają nas limity bagażowe. Możemy zapakować więcej niż do samochodu osobowego z boksem na dachu. Możemy zapakować naprawdę dużo więcej niż do samolotu. Zatem nie musimy się zastanawiać jaką zastaniemy pogodę i jakie, w związku z tym zapakować ubrania. Zabieramy rowery, jeśli chcemy, masę książek, zabawki dla dzieci i ich ulubione sprzęty. Pakujemy ulubioną żywność, nie martwiąc się że na miejscu nie zastaniemy takiej w sklepie. Dodatkowym atutem podróżowania camperem jest to, że nie musimy całego naszego dobytku wynosić i przekładać w inne miejsce (jak to ma miejsce w hotelach). Wszystko jest przez cały czas w jednym miejscu – w naszym domu na kółkach.

   Towarzystwo

   Świetne towarzystwo, to zazwyczaj element pobytu na kempingu. Ludzie są mili, wyluzowani, nastawieni dobrze do sąsiadów a to buduje fajną atmosferę. Do tego łatwiej tu o integrację, więc jeśli jesteś osobą towarzyską to będzie strzał w dziesiątkę. Także dzieci odkryją, że kemping to raj na ziemi – dzieci z najbliższej okolicy po 5 minutach są już przyjaciółmi i pozostają nimi aż do wyjazdu.

   Wszystkie dzieci kochają kempingi

   Dzieci kochają kampery i kempingi dlatego, jeśli jesteście rodziną posiadającą dzieci, to jest to kolejny powód dla którego możecie stracić głowę dla karawaningu. Wiadomo, że dziecko szczęśliwe to szczęśliwy rodzic (i odwrotnie), a niemal każdy zagraniczny kemping potrafi dostarczyć wrażeń kilkakrotnie mocniejszych niż przeciętny hotel. Nowi koledzy, baseny, place zabaw, przestrzeń i wolność czyni z maluchów bezkonfliktowych towarzyszy podróży.

   Spontaniczny i nieograniczony wybór miejsca

   Wybór miejsca pobytu czyni tą formę podróżowania bardzo atrakcyjną. Jeśli nie chcemy spędzać czasu na kempingu (zazwyczaj hałaśliwym i tętniącym życiem), wybieramy ciche miejsc w lesie.

   Ty decydujesz co i gdzie zjesz

   Posiłki możesz spożywać kiedy chcesz i jakie chcesz. Możesz zrobić zakupy w spozywczym i samemu przygotowywać to co lubisz, bądź wychodzić na miasto i zajadać posiłki w lokalach. Nic ani nikt Cie nie ogranicza, robisz jak lubisz.

   Czy po przeczytaniu powyższego tekstu, masz ochotę na takie wakacje? Wiele osób po jednej wyprawie łapie bakcyla na całe życie, kupuje campera i nie wyobraża sobie wakacji innych, niż te na kempingu. Być może i Ty dołączysz wkrótce do tego grona 🙂

   Back to top