Wyprawa kamperem do Włoch

   Wakacje dobiegły końca, jednak nie oznacza to końca naszych podróży. Część osób podróżujących kamperem,  nie ogranicza się wyłącznie do lata, tym bardziej że podróżować możemy do cieplejszych krajów. Wyprawa kamperem do Włoch jest idealnym wyborem. Słoneczna i gościnna Italia kusi długim i słonecznym latem oraz piękną i ciepłą jesienią, a miejsc do zobaczenia są tysiące. Dodatkowo, Włochy należą do krajów ze znakomitą infrastrukturą kempingową. Nic tylko planować i ruszać w drogę.

   Kiedy jechać kamperem do Włoch?

   Jeśli wyjeżdżamy w miesiącach począwszy od maja do sierpnia, to w zasadzie nie ma znaczenia jaki region wybierzemy. Jeśli jednak chcemy wyjechać z końcem września lub w październiku, wybierzmy raczej południową część kraju położoną poniżej Rzymu, a jeszcze lepiej poniżej Neapolu. Kampania i Kalabria to regiony gdzie lato trwa najdłużej, a to nie jedyne zalety tych miejsc. Turystów jest tu naprawdę niewielu, jest dużo, dużo spokojniej niż w okolicy Wenecji. Piękne plaże i otaczająca przyroda robią wrażenie a do tego ceny są znacznie niższe niż w północnych i środkowych Włoszech.

   Dlaczego Włochy są idealne na podróż kamperem?

   Włochy, jak już wspomniałam, posiadają dużo kempingów a wśród nich naprawdę sporo tych na wysokim poziomie. Oprócz kilku basenów, placów zabaw i restauracji oraz kawiarni, możemy spodziewać się zadbanych sanitariów czy darmowego Wi-Fi. Do tego Włochy mogą pochwalić się świetną infrastrukturą drogową a rozbudowane wokół niej stacje benzynowe, parkingi i bary są na naprawdę wysokim poziomie, co jest istotne gdy nasz wyjazd to wyprawa kamperem.

   Jakie miejsca zwiedzić kamperem we Włoszech?

   Miejsc do zwiedzenia camperem z pewnością nam nie zabraknie. Zaczynając od północy kraju i szmaragdowego jeziora Garda, poprzez zabytkową Wenecję, modny Mediolan po romantyczną Toskanię (konkretnych miejsc nie sposób wymienić, bo jest ich zbyt wiele a zobaczyć trzeba wszystko). Wieczny Rzym, kolorowy Neapol, niesamowicie piękne wybrzeże Amalfi z Capri i piękna Sycylia. Do tego kilka innych, nie mniej uroczych wysp jak Elba czy Sardynia, cała masa pięknych plaż i ciekawych zakątków. Tak naprawdę Włochy oferują znacznie więcej niż znane z folderów i reklam miejsca.

   Do Włoch można jeździć wielokrotnie i ciągle odkrywać kolejne miejsca warte zwiedzenia. Jest to jeden z krajów z niewyczerpaną wręcz skarbnicą zabytków i zapierających dech w piersiach widoków, do którego po prostu trzeba pojechać. Do tego wiecznie uśmiechnięci i pełni energii Włosi, miasta pełne kolorów, zapachów i odgłosów. Przysmaki, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej, jak choćby najlepsze na świecie lody w Toskanii czy pizza w Neapolu nie mająca sobie równych. Genialne przekąski sprzedawane na wynos w rzymskich barach, składające się z grillowanych bakłażanów, papryki, cukinii i innych, podawanych na focaccii lub osobno w pojemniczku. Tych smaków, widoków i zapachów nie da się zapomnieć, one przyciągają człowieka jak magnez. Gdy po jakimś czasie pomyślisz o wakacjach, z pewnością będziesz chciał wrócić do Włoch, bo ten kraj oferuje tak dużo, że trudno z tego nie skorzystać. A jednym z najlepszych sposobów na zwiedzenie tego kraju jest wyprawa kamperem!

    

   Back to top