Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Utrzymywanie czystości w kamperze

  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Utrzymywanie czystości w kamperze została wyłączona

Dziś mamy dla Was garść praktycznych porad dotyczących utrzymywania czystości w kamperze w trakcie podróży. Każdy z nas lubi mieć wokół siebie czystą i uporządkowaną przestrzeń i ta zasada nie przestaje obowiązywać na wakacjach. Powierzchnia kampera jest na tyle niewielka, że w kilka osób można ją bardzo szybko „zagracić”. Co zrobić aby w wakacje nie psuć sobie humoru nieestetycznym otoczeniem? oto kilka zasad na utrzymywanie czystości w kamperze.

1. Odkładajmy rzeczy od razu na swoje miejsce. To banalne ale wystarczy! Jeśli każdy mieszkaniec kampera zastosuje się do tej      zasady, zalegające na kanapie, łóżku i krześle ubrania i inne szpargały przestaną nam uprzykrzać życie. To samo dotyczy                przedmiotów kuchennych, które powinny zaraz po użyciu czy umyciu wędrować na swoje miejsce.

2. Łazienka – nieczystości opróżniajmy zawsze w miejscu do tego przeznaczonym, nie czekając aż będą pełne. Toalety kasetowe      nie przeciekają. Dobrym pomysłem jest zastosowanie tabletek rozpuszczających papier toaletowy i zapobiegających przykremu        zapachowi.

3. Odpowiednie i skuteczne środki uniwersalne do mycia wszystkich powierzchni. Im mniej dodatkowych płynów tym lepiej – mniej    zajętego miejsca. Wyposażmy się w jeden płyn, który będzie skuteczny zarówno w przypadku toalety jak i kuchni.

Jeśli dobrze zorganizujemy miejsca do przechowywania określonych przedmiotów, zapobiegniemy bałaganowi. Każdy z uczestników wyjazdu powinien dbać o porządek a także dzielić się obowiązkami z innymi, wtedy z pewnością z wyjazdu wrócimy wypoczęci a nie poddenerwowani.

Back to top