Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Targi caravaningu w Düsseldorfie

Koniec sierpnia dla wielbicieli kamperów oraz nowinek technologicznych w zakresie caravaningu, oznacza jedno – największe targi caravaningu odbywające się w Düsseldorfie.  W 57 targach uczestniczy w tym roku ponad 600 wystawców. Jak co roku na targach odbyły się premiery nowości i nie zabrakło zaskoczeń. Nie zabrakło tam także naszego teamu MTM!

Targi caravaningu i rozwój polskich firm

Jednym z wniosków tegorocznych targów było to, że nasi polscy dystrybutorzy kamperów notują coraz większy wzrost sprzedaży, co bardzo cieszy, bo oznacza, że w Polsce istnieje coraz większe zainteresowanie ta formą spędzania wolnego czasu. Rynek kamperów przestaje być nisza motoryzacyjną.

Pojawiają się także informacje o wycofywaniu przez producentów silników 2 litrowych, w związku z nowymi normami spalin. Jako że na jednostki silnikowe powyżej 2 litrów jest wyższa akcyza, prawdopodobnie zmiany te przełożą się na wyższe ceny.

Z ciekawostek technologicznych dowiedzieliśmy się, że coraz więcej producentów kamperów wprowadza projektory, które zastępują telewizory. Niekwestionowanym liderem rynku kamperów jest zaś Fiat Docato – 60% udział w rynku. Za nim plasują sie Citroen i Peugeot.

Coraz większą popularnością cieszą się przeróżne jeździki elektryczne, np hulajnogi czy urządzenia przypominające deskorolki. Producenci przyczep i kamperów wychodząc naprzeciw potrzebom klientów montują w garażach lub innych miejscach, gdzie przechowujemy swoje np. rowery, złącza 230V do ładowania elektrycznych akcesoriów sportowych.

Tegoroczne targi przyniosły trochę nowości, sporo dobrych nowin dotyczących rozwoju rynku caravaningu w Polsce i Europie, zatem uważamy je za bardzo udane.

Leave comments

camperymtm