Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Podróż kamperem z psem

Pies w kamperze

Czy znacie to uczucie, kiedy planujecie wakacje i zastanawiacie się co zrobicie z Waszym pupilem? Czy hotel, który wybierzecie akceptuje zwierzaki? Jak nasz kochany piesio zniesie podróż samolotem? Jadąc w podróż kamperem z psem, te problemy są łatwiejsze do rozwiązania niż nam się z pozoru wydaje. Pies może być świetnym towarzyszem podróży, jeśli tylko zadba się o jego podstawowe potrzeby.

Zadbajmy o komfort psa w trakcie długiej podróży

Pies ma swoje potrzeby i dopóki nie zostaną one zaspokojone, może wydawać się kiepskim kompanem podróży. Szczeka, skacze, jest niespokojny? Potrzebuje ruchu, jak każdego dnia. Dla psa leżenie przez kilka godzin może stać sie udręką. Zaplanujmy w naszej podróży postoje, w trakcie których nasz pies załatwi swoje potrzeby i porusza się. Wtedy możemy liczyć na to, że czas podróży spędzi spokojnie.

Podróż z psem bez stresu

Zdarza się, że psiaki cierpią na chorobę lokomocyjną. W takim wypadku jeszcze przed podróżą musimy zadbać o odpowiednie leki, które zaleci nam weterynarz. Pamiętajmy aby nie podawać psu leków dla ludzi typu aviomarin. Jeśli pieska mamy u siebie od szczeniaka, warto przyzwyczajać go od początku do podróży samochodem. To pozwoli mu się oswoić i zminimalizuje ryzyko wystąpienia choroby lokomocyjnej. W dniu poprzedzającym wyjazd pamiętajmy aby podać naszemu pupilowi mniej jedzenia, najlepiej połowę zwykłej porcji. W dniu wyjazdu można podać psu albo minimalną ilośc jedzenia bądź samą wodę.

Atrakcje dla każdego

Należy mierzyć siły na zamiary… psa. Prawdopodobnie zwiedzanie wielkiego miasta w upale może nie wyjść mu na dobre. Psiaki najlepiej się czuja na łonie przyrody, podążajmy za ich potrzebami a z pewnością sami także lepiej wypoczniemy niż w najbardziej atrakcyjnym do zwiedzania mieście. Pies potrzebuje cienia, więc gdy rozkładamy się w jakimś miejscu poszukajmy też miejsca gdzie będzie mógł odpocząć od słońca. Nie zapomnijmy o ulubionych maskotkach naszego pupila – piłeczki i gryzaki na pewno się przydadzą.

 

 

 

 

Leave comments

camperymtm