Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Podróż kamperem z niemowlakiem

  • Blog
  • Możliwość komentowania Podróż kamperem z niemowlakiem została wyłączona

Czy podróżowanie z maleńkim, kilkutygodniowym dzieckiem jest wogóle możiwe? Czy podróż kamperem z niemowlakiem to szaleństwo? Wcale nie, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy, wówczas taka podróż może stać się niezapomnianą. Co zatem zrobić aby wszystko przebiegło pomyślnie? Poniżej kilka rad.

 

Nie taki diabeł straszny – wyjazd kamperem z niemowlakiem ma wiele zalet

Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że niemowlę nie chodzi. Dzięki temu nie borykamy się z problemem takim jak rodzice 2-3 latków, którzy muszą zmierzyć się z ruchliwym i jeszcze słabo rozumiejącym dzieckiem. Jeżeli dopasujemy jazdę do rytmu maluszka i rozważnie zaplanujemy postoje aby dziecko mogło porozglądać się w terenie i zaczerpnąć świeżego powietrza, nie powinniśmy mieć problemów. Małe dziecko większość czasu i tak będzie spało, więc podróż może nam minąć szybciej niż się spodziewamy.

Jak przygotować się do podróży kamperem z niemowlakiem?

Do podróży kamperem należy przygotować się tak aby wszystkie niezbędne rzeczy mieć na miejscu. Zatem zapas posiłków dla dzidziusia który już co nieco zajada, mleko dla dziecka karmionego butelką. Zapas pieluch, akcesoria do przewijania oraz leki przeciwgorączkowe i inne, przydatne dla naszego dziecka w razie nagłej potrzeby. Warto także zabrać ze sobą ulubione zabawki i pluszaki maluszka aby spędził ten czas wśród znanych sobie przedmiotów. Wtedy z pewnością będzie czuł się bezpieczny.

camperymtm