Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Markizy do kampera – komfort i ochrona

W trakcie dalekich podróży kamperem, spotka nas z pewnością niejedna niespodzianka związana z pogodą. Czy to ulewa czy nieznośny upał, w każdych warunkach świetnie sprawdzą się markizy do kampera. Jest to jedno z akcesoriów, które naprawdę docenimy w trakcie podróży więc warto się w nie zaopatrzyć przed zaplanowanym wyjazdem.

Markizy do kampera – idealne na zmienne warunki pogodowe

Gdy na dworzy słońce praży niemiłosiernie a my właśnie chicelismy zjeść posiłek lub odpocząć przed kamperem, markiza będzie jak znalzł. Gdy dopadło nas oberwanie chmury, posiadówka przed kamperem to także świetny pomysł pod warunkiem, że nasz kamper jest wyposażony w markizę.

Markizy do kampera – jaki rodzaj wybrać?

W ofercie sklepów dostępne są dwa rodzaje markiz: ścienna i dachowa. Różnią sie między sobą sposobem mocowania do kampera. Markiza dachowa jest najczęściej montowana w miejscu mocowania bagażników dachowych. Z kolei markizy ścienne mogą być montowane na kamperze niemal w dowolnym miejscu. Wyjmowanie markizy jest proste i szybkie.

Gdzie kupić markizy do kampera

Po markizy najlepiej idąc się do sklepu z akcesoriami kamperowymi. Marki takie jak Dometic czy Thule posiadają naprawdę imponującą ofertę markiz, w przeróżnych rozmiarach, dostosowane do wielkości aut. Pod względem ceny także jest duża różnorodność, to my decydujemy czy markiza ma być wysuwana ręcznie, czy automatycznie, z jakiego materiału będzie wykonana itd. Ceny markizy do kampera to wydatek od 600 zł do kilku tysięcy za najbardziej nowoczesne modele.

Leave comments

camperymtm