Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Czy kobiety lubią spędzać wakacje w kamperze?

Pytanie zadane w tytule jest nieco przewrotne. Bo przecież zamiłowanie do określonego rodzaju spędzania wakacji nie powinno być kwestia płci. A jednak… coś w tym jest, że panie często miewają obiekcje a czasem odmawiają takiego sposobu na spędzenie wyczekanego urlopu. Dlaczego?

Obowiązki, obowiązki i jeszcze raz obowiązki

Otóż, czy chcemy o tym czytać czy nie, prawda jest taka, że na co dzień to kobiety są przytłoczone masą różnych obowiązków a do tych najbardziej nie lubianych należy sprzątanie, zmywanie i gotowanie. Coś co powtarza się każdego dnia, 7 dni w tygodniu. Pomimo tego, że niby mamy równouprawnienie to jednak kobiety wciąż po swojej pracy, zajmują się domem i dziećmi. Dla odmiany, wakacje chcą spędzić w błogim lenistwie. Marzą o tym, że pokój „sam” się sprząta, posiłki są podawane na tacy a dzieci zajęte zabawą w klubie z animacjami. Zatem to nie brak finezji a zwykłe przemęczenie sprawia, że kobietom mającym rodziny, śnią się po nocach wakacje all inclusive.

Jak sprawić, że także kobiety pokochają wakacje w kamperze?

Najlepszym sposobem jest po prostu równy podział obowiązków domowych w codziennym życiu a także w trakcie wakacji. Przejęcie od pań obowiązków tych najmniej lubianych przez nie na co dzień, także jest dobrym pomysłem. Chodzi po prostu o to, aby na urlopie każdy mógł odpocząć od codzienności. Równy podział obowiązków gwarantuje, że każdy członek rodziny  będzie miał okazję odetchnąć i zrelaksować się. Z naszego punktu widzenia wakacje w kamperze to tzw quality time, czyli chwile kiedy jesteśmy ze sobą naprawdę bliżej następuje pogłębienie więzi rodzinnych. Częste wspólne chwile, rozmowy sprawiają że ten czas podwójnie nas relaksuje. Tego nie da się do końca przeżyć w hotelu, gdzie każdy z osobna jest zajęty sobą. Są to z pewnością dodatkowe argumenty dla wielu kobiet aby właśnie w takiej formie spędzić wolny czas. Wiele z nich po pierwszej podróży w kamperze, nie wyobraża już sobie innego sposobu na spędzanie wakacji.

Leave comments

camperymtm