Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Kemping Sant Angelo

Włochy mają do zaproponowania ogromna liczbę naprawdę dobrze wyposażonych kempingów. Są jednak kempingi, które wyróżniają się spośród innych. Do tych z pewnością należy 5 gwiazdkowy kemping Sant Angelo, położony nad Adriatykiem, w sąsiedztwie Wenecji. Miejsca w domkach, namiotach czy miejsca postojowe dla kamperów rozchodzą się jak ciepłe bułeczki na dobre pół roku przed rozpoczęciem sezonu. Po wizycie tam nie dziwimy się dlaczego, kemping Sant Angelo to jeden z najpiękniejszych kempingów nad Adriatykiem.

Jak wygląda kemping Sant Angelo

Kemping jest bardzo rozległy, pięknie zadrzewiony, położony nad samym morzem przy szerokiej, przepięknej plaży. Do dyspozycji odwiedzających sa domki, przyczepy kempingowe oraz namioty a dla podróżujących kamperami czeka mnóstwo miejsc postojowych. Kemping jest wyposażony we wszystko co jest potrzebne aby komfortowo spędzić urlop, min. Znajdziemy tu kilka punktów z sanitariatami na naprawdę wysokim poziomie, sklep, warzywniak, pizzerię, sklepik z artykułami plażowymi, kilka basenów, zjeżdżalnie wodny czy wodny plac zabaw. Dzieci nie mogą się tu nudzić. Na plaży można wynająć leżaki a dzieci zapomną się na długie godziny na genialnym placu zabaw.

Miejsca dla kamperów znajdują się głównie w części położonej najbliżej plaży. W sezonie należy się liczyć z tłumami, dlatego że kemping jest naprawdę ogromny (ok. 1200 miejsc mieszkalnych), zatem jest to miejsce dla osób lubiących gwar, muzykę i dobrą zabawę.

Co można zwiedzić w okolicy kempingu?

W okolicy Cavallino, w którym jest położony kemping Sant Angelo, znajduje się sporo atrakcji. Z racji położenia najczęściej odwiedzanym miejsce jest oczywiście Wenecja. Wystarczy jadąc 15 min samochodem do Punta Sabbioni pozostawić tam samochód na jednym z parkingów, a samemu wsiąść do wodnej taksówki, która popłynie z nami do Wenecji bądź do jednej z wyspo laguny weneckiej (min. Burano, Murano, Lido). Na spacer po Wenecji powinniśmy przeznaczyć minimum 1 dzień, natomiast zwiedzanie to co najmniej kilka dni.

W okolicy położone są także inne urocze miejscowości, które można odwiedzić. Jedną z nich jest na pewno Caorle, które słynie z uroczych zabudowań. Jadąc dalej możemy także dotrzeć do Treviso, Padwy czy Werony. Jeśli chcemy pojechać kamperem troszkę dalej na noc czy dwie, warto odwiedzić Ravennę i San Marino położone nad Adriatykiem na południe od Wenecji.

Leave comments

camperymtm