Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Kamperem nad Jezioro Garda

Dziś przedstawiamy Wam bardzo ciekawe i jedno z piękniejszych miejsc na podróż kamperem. Jezioro Garda, bo o nim mowa, to największe włoskie jezioro, położone jest w północnej części Włoch, w zachwycającym otoczeniu gór. Woda w jeziorze przypomina kolorem Adriatyk, jest krystalicznie czysta a malownicze miasteczka położone u brzegu jeziora zapraszają do spacerów. Wyjazd nad Gardę kamperem jest tym bardziej korzystny, gdyż wokół położonych jest kilka pięknych, świetnie wyposażonych kempingów, w których można spędzić naprawdę udane wakacje.

Miasteczka nad Gardą

Możemy wybierać spośród kilku najbardziej popularnych kurortów, ułożonych przy brzegu jeziora, wybierając jego północna część ze do wody szczytami gór, lub południową. Najpopularniejsze kempingi, na których możemy zaparkować naszego kampera to Kemping Cisano San Vito, Bella Italia, Altomincio Family Park, Del Garda, Butterfly czy Eden. Najpopularniejsze miasteczka położone nad Garda to:

  • Malcesine – pełne wąskich uliczek, bardzo urokliwe miasteczko z malowniczym portem i zamkiem z VI wieku. Spokojne, bez tłumu turystów, ze wspaniałą , włoską atmosferą.
  • Sirmione – pięknie położone na półwyspie wchodzącym w jezioro, z pięknym zamkiem i przeuroczą starówką jest obowiązkowym punktem zwiedzania.
  • Peschiera del Garda – piękne, kolorowe domki nad wodą to znak rozpoznawczy tej uroczej miejscowości usianej spokojnymi, wąskimi uliczkami.
  • Limone sul Garda – położone na północnym brzegu Gardy, zachwyca połączeniem wody i schodzących do niego majestatycznych gór. Piekne domki i niesamowity klimat, sprawiają że wizyta w tym miejscu pozostanie niezapomniana.

Dlaczego warto jechać kamperem nad jezioro Garda?

Powyżej wymienione, to tylko część pięknych miejsc, do których warto się udać w trakcie pobytu nad jeziorem Garda. Każda z nich usiana jest cudownymi knajpkami, restauracyjkami czy lodziarniami. Ponadto w niewielkiej odległości mamy położonych kilka pięknych miejsc, jak choćby Wenecja czy Werona. Noclegi w apartamentach czy w hotelach w tej okolicy nie należą do tanich, dlatego wyprawa kamperem nad jezioro Garda pomoże nam obniżyć koszty wyjazdu, pozwalając jednocześnie na cieszenie się wszystkimi urokami tego niezwykłego miejsca.

Leave comments

camperymtm