Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Kamperem na Jurę

Dotychczas pisaliśmy głównie o dalekich wyprawach kamperem. A już w większości o zagranicznych. Dla odmiany dzisiaj napiszemy o pięknej krainie w Polsce, w której można głęboko odetchnąć, sporo zwiedzić czy pojeździć na rowerach. Wybór dostępnych aktywności jest niesamowity a najlepsze jest to, że spokojnie możemy pojechać kamperem na Jurę, ponieważ są tam mile widziane.Zapraszamy na wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską do przemierzenia szlaku Orlich Gniazd.

Co robić na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

Jura jest jedną z najbardziej malowniczych krain w Polsce. Jej teren obfituje w białe skałki, ostańce oraz warownie i ruiny zamków. Do tego uformowanie terenu w postaci pagórków sprawia, że malownicze łąki i lasy wyglądają jak wyjęte z bajki. Liczne zamki w Ogrodzieńcu, Mirowie, Bobolicach, Morsku, Olsztynie, Pilicy, Smoleniu i wiele innych są na wyciągnięcie ręki.
Oprócz ruin zamków, szlak wiodący przez Ojcowski Park Narodowy pozwala na bliskie spotkania z przepiękna przyrodą. Jedną z większych atrakcji Jury, jest Pustynia Błędowska, zwana polską Saharą. Jest  to położony między Błędowem, Kluczami i Chechłem największy w Polsce obszar piasków lotnych, jest to zarazem największy w Europie obszar występowania piasków śródlądowych.

Jakie sporty można uprawiać na Jurze

Jura najbardziej słynie z możliwości uprawiania wspinaczki skałkowej i tym przyciąga wielu amatorów tego sportu, głównie do Bramy Bolechowickiej. Ponadto jura usiana jest cudownymi szlakami idealnymi do wędrówek pieszych oraz wycieczek rowerowych.  Zatem jadąc na jurę kamperem koniecznie należy zabrać rowery. Wielką atrakcja dla dzieci może być zwiedzenie licznych jaskiń i grot a także możliwość odbycia jazd konnych. Na amatorów mocnych wrażeń czekają loty motolotnią.

Gdzie zatrzymać się kamperem na Jurze?

W poblizu głównych atrakcji znajdziemy kilka przyzwoitych kempingów. Kemping przy Gościńcu Jurajskim w Podlesicach położony obok hotelu Ostaniec, posiada świetną infrastrukturę. Podobnie jest w Ogrodzieńcu na Podzamczu, w Siamoszycach oraz w Mstowie.

Leave comments

camperymtm