Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Kamperem do Słowenii

Początek roku to czas gdy dni stają się coraz dłuższe a my zmęczeni zimą i brakiem słońca marzymy wręcz o wiośnie, która zaczyna już majaczyć w naszych umysłach. Jest to idealny moment na zastanowienie się gdzie wyjedziemy na wakacje. Jednym z lepszych pomysłów jest wyjazd kamperem do Słowenii. Ta destynacja ma masę atutów i chyba żadnych minusów.

Słów kilka o Słowenii

Słowenia słynie z przepięknych krajobrazów, które przyciągają turystów niczym magnez. Jest znana z tego, że należy do jednych z najbardziej zielonych państw na świecie. Jest to kraj bardzo mały ale bogaty w niezwykłe cuda natury, min. sieć jaskiń i podziemnych rzek. Niezwykłe widoki sprawiają, że przebywając na wakacjach w Słowenii poczujemy się naprawdę odprężeni i wyciszeni. Jeśli jednak poszukujemy miejsca na aktywny wypoczynek Słowenia także wiele nam może zaoferować. Kraj ma do zaoferowania przepiękne góry – Alpy Julijskie, które stwarzają wiele możliwości aktywnego wypoczynku, takich jak wspinaczki górskie, wycieczki rowerowe czy też zimą – narciarstwo. Gorące źródła, parki narodowe czy rafting to kolejne atrakcje z jakich możemy skorzystać w Słowenii. Słowenia ma także pas nadmorski, co sprawia że jednego dnia możemy korzystać z plażowania a kolejnego – wspinać się w górach.

Wyjazd kamperem do Słowenii – dlaczego warto?

Wyjazd kamperem ma tę podstawową zaletę, że w zasadzie w dowolnej chwili możemy być w wybranym miejscu, nie martwiąc się o nocleg. Słowenia obfituje w kempingi więc na pewno z łatwością znajdziemy taki, który spełni nasze wymagania. Jak pisaliśmy powyżej, w Słowenii atrakcji nie brakuje, zatem najlepiej jeśli poszukamy kempingu w pobliżu interesującego nas miejsca. Jeśli jest to jedna z naszych pierwszych wypraw kamperem – tym lepiej. Do Słowenii dojedziemy szybko, więc odpadnie nam stres związany z długim prowadzeniem kampera.

www.camperymtm.pl – u nas kupisz nowe kampery renomowanych marek.

Najciekawsze atrakcje Słowenii

Słowenia ma kilka miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić. Oto one:

1. Przepiękne miasteczko Bled z jeziorem i położoną na nim wysepką z uroczym kościołem. Kiedy dodamy do tego otaczające Bled szczyty Alp, możemy sobie wyobrazić miejsce jak z pocztówki. I taki właśnie jest Bled – malowniczy, ze spokojną atmosferą udzielającą się urlopowiczom. W Bledzie mamy do zwiedzenia także położony na urwistej skale zamek obronny, skrywający niejedną tajemnicę.

2. Wąwóz Vintgar, położony w niewielkiej odległości od jeziora Bled. Szlak ma długośc 1600 m, po części złożony jest z drewnianych pomostów, resztę stanowią ścieżki. Na końcu szlaku znajduje się wodospad, cała droga jest bardzo przyjemna i relaksująca. Wstęp na szlak jest płatny, kosztuje ok. 5 Eur za osobę dorosłą.

camperymtm3. Jaskinia i stalagmit w Postojnej oraz inne jaskinie – tzw. Słoweński Kras. Odwiedzenie jaskiń dostarcza mocnych i niezapomnianych wrażeń – są naprawdę przepiękne.

camperymtm4. Triglav, czyli najwyższy szczyt Słoweńskich Alp (2864 m n.p.m.). Latem wędrówka na niego jest bardzo przyjemna i dostarcza niezapomnianych widoków. Dla wszystkich, którym chodzenie po górach sprawia wiele przyjemności, będzie to must see w Słowenii.

camperymtm

5. Jezioro Bohinj jest większe i bardziej dzikie, niż Bled. Jest największym polodowcowym jeziorem Słowenii, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych jezior, więc naprawdę warto je zobaczyć. Wokół czeka masa atrakcji, jak choćby kolejka górska na szczyt Vogel (1992 m n.p.m.). Można także na szczyt samodzielnie wejść. Na górze ekstra bonus – zapierający dech w piersiach widok na jezioro.

camperymtm

 

6. Klify Strunjan to urocze i spokojne miejsce, gdzie możemy napawać się pięknymi widokami. Można zdecydowanie odetchnąć na łonie natury.

camperymtm

7. Lublana, czyli stolica Słowenii. Jest to miasto niewielkie, zatem łatwe do zwiedzenia, na które w zasadzie wystarczy nam jeden dzień. Charakterystyczne dla miasta są liczne mosty a także bardzo dużo zieleni, dzięki czemu zwiedzanie jest bardzo przyjemnie.

camperymtm

W kolejnym wpisie spodziewajcie się opisu poszczególnych kempingów położonych w fajnych miejscach Słowenii.

Leave comments

camperymtm