Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Kamperem do Legolandu

Jako, że wakacje za pasem, dzisiejszy wpis dedykowany będzie dzieciakom. Podpowiemy Wam jak zorganizować naszym pociechom niezapomniany wyjazd kamperem do Legolandu! Zapinajcie pasy, ruszamy w tę niesamowitą przygodę!

 

Jak dojechać kamperem do Legolandu?

Dania jest krajem graniczącym z Niemcami, dlatego do Legolandii najlepiej dojechać przez ten własnie kraj. Jadąc z południa Polski musimy przejechać ok. 1100 km, warto zatem tak ułożyć sobie plan podróży aby była ona dla nas jak najbardziej komfortowa. Ponieważ jedziemy kamperem, nic nie stoi na przeszkodzie aby zatrzymywać się na dłuższy odpoczynek.

Legoland i Lalandia

Legoland znajduje się w miasteczku Billund, w regionie Jutlandia. Zanim dotrzemy na miejsce warto się zastanowić, gdzie chcemy zaparkować kampera na czas przebywania w okolicy parku rozrywki. Wybierać możemy min pomiędzy 4  gwiazdkowym kempingiem Billund MDM Camping lub parkowaniem na parkingu w otoczeniu natury i jednocześnie w niewielkiej odległości od największych atrakcji.

Duński Legoland to ogromny park rozrywki dla dzieci i dorosłych zbudowany w całości z klocków Lego. Istniej od 50 lat i jest największym Legolandem na świecie. Warto spędzić tu przynajmniej dwa dni, aby móc skorzystać z mnóstwa atrakcji, które oferuje. Bilety można kupić na miejscu, lecz kupując je z wyprzedzeniem przez internet sporo zaoszczędzimy, bo w cenie jednodniowego biletu kupionego w kasie możemy kupić nawet dwudniowy bilet.

Obok Legolandu położony jest największy skandynawski park wodny- Lalandia. Lalandia to jednak coś znacznie więcej niż tylko park wodny – to park rodzinnej rozrywki i tropikalne miasto pełne atrakcji. Niesamowite, nawet kilkuosobowe zjeżdżalnie wodne, klimat przypominający tropiki oraz masa, masa przeróżnych atrakcji sprawia że czas tam spędzony na pewno pozostanie niezapomniany. Gwarantujemy Wam, że dzieci trudno będzie stamtąd wyciągnąć!

Dla osób posiadających więcej wolnego czasu i chcących poznać Danie nieco bliżej, polecamy odpoczynek na duńskim wybrzeżu. Morze północne na zachodzie Danii wita nas niezwykle szerokimi, białymi plażami a gdy uśmiechnie się do nas szczęście możemy tam zobaczyć przepływające delfiny! Duńskie hygge widoczne jest na każdym kroku, nawet w sezonie panuje tam spokój i można wspaniale wypocząć.

Leave comments

camperymtm