Blog

   Blog o camperach

   Kamperem do Finlandii

   Finlandia jest krajem stosunkowo rzadko odwiedzanym przez turystów. Ma przy tym bardzo dużo do zaoferowania a mała liczba odwiedzających sprawia, że panuje tam niczym nie zmącony spokój – idealny na porządny wypoczynek. Niezwykła przyroda, zapierające dech w piersiach krajobrazy to wystarczające powódy aby wybrać się kamperem do Finlandii.

   Co zatem można robić w Finlandii?

    

   Numer jeden to Wioska Świętego Mikołaja – miejsce idealne dla wielbicieli Świąt Bożego Narodzenia i klimatu z nim związanego, ponieważ tutaj Święta trwają okrągły rok. Święty Mikołaj przyjmuje gości, odpowiada na listy, Rudolf pasie się za domem, elfy pakują prezenty, na  poczcie nie spotkamy zwykłych urzędników – i tutaj elfy sortują przesyłki, przystawiają stemple i odpowiadają na maile. Spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz zdjęcie z nim to wisienka na torcie całej wizyty. Faktem jest, że Wioska Świętego Mikołaja pod Rovaniemi jest komercyjnym parkiem rozrywki, a poczucie magii świąt kosztuje niemało. Jednak niezmiernie łatwo poddać się tu perfekcyjnie wykreowanemu nastrojowi,

   .Kolejna niezwykła atrakcja Finlandii to wioska Muminków. Jeśli w dzieciństwie byliście fanami Muminków, odwiedźcie koniecznie Dolinę Muminków. W Kalio stworzono specjalny park rozrywki poświęcony tym bajkowym postaciom. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest duży, niebieski, okrągły dom Muminków. Budynek można zwiedzić również od środka, znajdziemy w nim pomieszczenia znane z książek Tove Jansson. W jadalni czeka na nas posiłek, najpewniej przygotowany przez Mamę Muminka..Dzieciom największą frajdę sprawia buszowanie po pokoju Muminka, czeka tam na nie całe mnóstwo zabawek i oczywiście jego kolekcja kamieni i muszelek.

   Kraina Muminków to nie jedyna atrakcja turystyczna w Naantali. Dużym zainteresowaniem cieszą się także piękny port oraz stare miasto z malowniczymi, kolorowymi budynkami z drewna.

   Jeśli nie brakuje Wam odwagi skorzystajcie z fińskiej sauny. Po seansie w niej odbytym Finowie wychodzą na zewnątrz, gdzie może być o -20 stopni, po czym wchodzą do lodowatej wody w specjalnym, głębokim pojemniku. Silne wrażenia i świetne samopoczucie po gwarantowane.

   Jak widzicie podróż kamperem do Finlandii może być bardzo atrakcyjna także zimą. Może więc to tam się udacie na nadchodzące ferie?

    

   Back to top