Jesienne zwiedzanie europejskich miast kamperem

Większość osób na hasło podróż kamperem – wyobraża sobie letnie wojaże, ciepłe plaże i przyjazny kemping kipiący życiem. Nie jest to jednak jedyny sposób na ciekawą podróż kamperem. Okres jesienny sprzyja zwiedzaniu, więc jeśli jesteś wielbicielem dużych metropolii, całkiem fajnym pomysłem jest objazdówka po kilku z nich kamperem. Jesienią wraz z liśćmi, spadają także ceny, warto zatem nadrobić zaległości w poznawaniu znanych i mniej popularnych atrakcji europejskich miast. Proponujemy dwie trasy, każda z nim prowadzi przez kilka państw i stolic Europejskich.

TRASA Praga – Wiedeń – Budapeszt

Praga kamperem

camperymtm

Praga jest miastem absolutnie zachwycającym. Wizyty tutaj mogą polegać wyłącznie na spacerowaniu, podziwianiu widoków, odwiedzaniu kultowych knajpek. Swojskie kledliki czy przepyszne piwo, które można wypić w wielu kultowym miejscach na pewno umila pobyt w Pradze. Hradczany, Stare Miasto, Josefov czy Wyszehrad to miejsca niezapomniane, z prawdziwym klimatem. Pobyt w Pradze nie może się nie udać!

Wiedeń kamperem

camperymtm

Wiedeń to przepiękne miasto położone nad Dunajem, które zachwyci nas historycznymi zabytkami, najstarsza częścia miasta wpisaną na listę UNESCO, pięknymi kawiarniami. Walc, Johann Strauss, liczne wydarzenia kulturalne, koncerty – to wszystko nieodłącznie związane z tym wyjątkowym miastem.Katedra Św. Szcepana, Schloss Belvedere czy Prater to tylko wycinek najbardziej interesujących miejsc, które można zobaczyć w Wiedniu. Po zwiedzaniu kawa wypita w jednej z zabytkowych kawiarni, popijana do pysznych ciast i tortów, będzie miłym zwieńczeniem niesamowitego dnia.

Budapeszt kamperem

camperymtm

Budapeszt to piękne miasto, idealne na każdą porę roku. W samym centrum miasta znajduje się Góra Gellerta, z której jest świetny widok na cały Budapeszt z Dunajem. Jest to także doskonałe miejsce na spacer. Zamek w Budzie, most łańcuchowy Széchenyi, łączący 2 części miasta, czy neogotycki Parlament to tylko kilka pięknych, zabytkowych miejsc, jakie znajdują się w stolicy Węgier. Aby docenić urok tego miasta, naprawdę warto wybrać się samemu – jesień to idealny czas do zwiedzania!

TRASA Berlin – Kopenhaga – Amsterdam

Berlin kamperem

camperymtm

 

Berlin, jako stolica naszych sąsiadów, powinno być nam znane, lecz często tak nie jest. Traktujemy je trochę po macoszemu, a zupełnie niesłusznie. Brama Brandenburska, mur berliński, czy Wyspa Muzeów to coś dla fanów historii i architektury. Berlin przyciąga także wielkimi centrami zakupowymi, z cenami tak atrakcyjnymi, że często tylko po to wybierają się tam nasi rodacy. Nawet jeśli nie chcecie nic kupować, warto zobaczyć przepiękne, luksusowe galerie takie jak Kaufhaus des Westens czy Galeries Lafayette. Z pewnością ogromne wrażenie robi także największe na świecie akwarium cylindryczne znajdujące sie w hotelu Radisson Blu. Świetny taras widokowy znajdziemy w wieży telewizyjnej Fernsehturm. Nad tarasem znajduje sie restauracja z obrotowym pierścieniem. Nie zapominajmy, że blisko Berlina znajduje się Tropical Island, na której można spędzić dzień lub dwa w bardzo przyjemnym otoczeniu.

Kopenhaga kamperem

camperymtm

Smocza fontanna na placu Ratuszowym, Ogrody Tivoli wraz z pakiem rozrywki i Fregatą  Świętego Jerzego, Pałac Christiansborg, to tylko niektóre z pięknych miejsc, jakie zobaczyć można w stolicy Danii. Charakterystyczna architektura północnej Europy z nastrojowymi kanałami, wprowadza w przyjemny nastrój. Miłośnicy ryb znajdą dla siebie wiele specjałów, kuchnia obfituje w przysmaki ze śledzi, które Duńczycy najchętniej popijają róznymi rodzajami piwa. Charakterystycznym daniem, które znajdziemy wszędzie, są kanapki smørrebrød, z przeróznymi dodatkami do wyboru.

Amsterdam kamperem

camperymtm

 

Niesamowita liczba rowerów i liczba kanałów większa niż w Wenecji – to wizytówki stolicy Holandii. Czy wiedzieliście, że przyczyną budowania niegdyś w Amsterdamie bardzo wąskich kamienic spowodowane było podatkami, które naliczane były zgodnie z szerokością budynku? Te i inne ciekawostki odkryjecie zwiedzając jedno z najbardziej liberalnych miast w Europie. Możemy odbyć rejs jednym z kanałów, wybrać się na przejażdżkę rowerową lub zwiedzać Amsterdam pieszo. W mieście znajduje się ponad 2500 pływających domów, których widok robi niesamowite wrażenie.

 

 

Leave comments

camperymtm