Blog

Artykuły i ciekawostki ze świata kamperów

Jak zachowywać się na kempingu

Wyjeżdżając kamperem na wakacje powinniśmy pamiętać o uniwersalnych zasadach, które obowiązują na każdym kempingu, niezależnie od kraju w którym aktualnie przebywamy. Przestrzeganie zbioru zasad jak zachowywać się na kempingu, pozwoli nam oraz innym spędzić udany urlop.

 

Regulamin kempingu

To pierwszy zbiór zasad z jakim się zetkniemy po zameldowaniu się na kempingu. Każdy kemping ma swoje, wewnętrznie ustalone zasady, do których każdy gość powinien się stosować. Niektóre kempingi mają np porę sjesty i ciszy nocnej, w trakcie której jest zakaz hałasowania oraz poruszania się pojazdami mechanicznymi po terenie kempingu.

Zachowanie odpowiednich odległości

Parkując kamper, należy zwrócić szczególna uwagę na granice swojej parceli i ustawić się w jak najbardziej komfortowy dla sąsiadów (i dla siebie) sposób. W trakcie codziennej krzątaniny zwracajmy uwagę na to, aby nie przechodzić po sąsiednich parcelach, nawet jeśli oznacza tylko kilka kroków po cudzym terenie. Nikt nie lubi, gdy naruszane są jego granice. Po zaparkowaniu warto przywitać się z sąsiadami.

Zachowujmy się cicho – nie hałasujmy na kempingu

W trakcie pobytu nie zakłócajmy spokoju innych zbyt głośnymi krzykami, czy nocnymi imprezami. Jeśli chcemy posiedzieć przed kamperem w nocy, nie ma w tym nic złego, pamiętajmy jednak aby cicho rozmawiać i nie wybuchać co chwila głośnymi salwami śmiechu. Głośna muzyka nocą jest nie dopuszczalna (w dzień też lepiej słuchać muzyki odpowiednio ściszonej). Przyjazd na kemping postarajmy się zaplanować na dzień – nocą obowiązuje cisza nocna i hałasowanie przy parkowaniu i krzątaniu sie nie jest wskazane – każdy chce na wakacjach wypocząć, miejmy to na uwadze.

Sprzątajmy po sobie i utrzymujmy czystość

Na kempingu są wyznaczone specjalne miejsca, gdzie wyrzuca się odpady oraz segreguje śmieci. Tylko w te miejsca należy wynosić nieczystości. Naczynia należy zmywać wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach. Zazwyczaj jest to wydzielona część sanitariatów, gdzie znajdziemy zlewy a także ociekacze. Pod żadnym pozorem nie powinno sie myc brudnych naczyń pod kranem przy kamperze.

Czyszczenie toalety chemicznej

Do wylewania zawartości toalety na każdym kempingu są odpowiednie miejsca, w których należy to robić. Pod żadnym pozorem nie powinno się tego robić w jakimkolwiek innym miejscu.

Sprzątanie po swoim pupilu

Jeśli chodzi o pupila, którego przywieźliśmy ze sobą, sprawa wydaje się prosta – niedopuszczalnym jest pozwalanie zwierzakowi na załatwianie się gdzie popadnie i nie sprzątanie po nim. Przy okazji należy tez nadmienić, że piesek przyjechał z nami, więc niekoniecznie będzie mile widziany u sąsiadów – pilnujmy aby nie oodalał się od naszego kampera, w końcu to my jesteśmy za niego odpowiedzialni.

Dzieci na kempingu

Kempingi to królestwo dzieci. Wszystkie co do joty kochają ten klimat wolności, zabawy i słońca. Pomimo, że dzieci są naprawdę bardzo mile widzianymi gośćmi każdego kempingu, to jednak wypadałoby abyśmy nauczyli je przestrzegania choćby podstawowych zasad. Wrzaski i dzikie okrzyki niczym z wioski indiańskiej nie każdemu sąsiadowi przyniosą tyle radości co rodzicom. Ponadto pilnujmy aby dzieci nie wchodziły na cudze parcele, nie rzucały na cudze kampery/namioty/przyczepy piłek oraz innych sprzętów. Dla dobra naszego i dzieci nauczmy dzieci bezpiecznego poruszania sie po kempingu na rowerze czy deskorolce, tak aby nie doszło do wypadku w którym dziecko z rozpędem wjeżdża pod poruszający się po kempingu pojazd.

Jak widać powyższe zasady nie są niczym nadzwyczajnym, jednak chyba każdy doświadczył na własnej skórze niedogodności spowodowanych nie przestrzeganiem którejś z powyższych zasad. Bądźmy zawsze przykładem dla innych a życie na kempingu na pewno będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

 

Leave comments

camperymtm